Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jan Markowski z parafii Straszęcin uhonorowany medalem Dei Regno Servire

52 medale Dei Regno Servire trafiły do świeckich zaangażowanych w życie parafii. Wręczył je w katedrze biskup tarnowski Andrzej Jeż. Wśród wyróżnionych jest Jan Markowski z parafii Straszęcin

Jan Markowski z parafii Straszęcin służy chorym i starszym, jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej.
– Sprawuję tę posługę już 14 lat. Były takie lata, że w niedzielę odwiedzałem 26 domów, teraz mam 15 chorych, ale jestem sam. Służę chorym, zanoszę im Pana Jezusa. Jeśli zdrowie dopisze to będę dalej pełnił tę posługę – mówi Jan Markowski, który w każdą niedzielę odwiedza 15 domów udzielając chorym Komunii Świętej.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.