Previous
Next
Previous
Next

Swoją pasją dzieli się z najmłodszymi

Mł.asp. Jakub Cichoń – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, od wielu lat trenuje brazylijskie jiu-jitsu. Wymagające treningi łączy z trudną policyjną służbą. Zdobył wiele medali i pucharów na mistrzostwach Polski i turniejach międzynarodowych. Swoją pasję przekazuje także innym. Trenowane przez niego „Charakterne Dzieciaki” mają już na swoim koncie duże sukcesy.

Trenuje od 2002 roku – zaczynał od judo, dziesięć lat później spróbował brazylijskiego jiu-jitsu i tak już zostało. Jest instruktorem Samoobrony Polskiego Związku Sportu i Rekreacji, jak również instruktorem techniki i taktyki interwencji w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy. W ciągu roku bierze udział w kilku turniejach rangi ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej. Z warszawskich ogólnopolskich zawodów – Puchar Polski ADCC, który odbył się w grudniu ubiegłego roku, przywiózł srebrny medal.

Swoją pasję przekazuje na co dzień dzieciom i dorosłym, którzy z nim ćwiczą. Prowadzi zajęcia dla początkujących i średnio zaawansowanych, a także tych, którzy posiadają niezbędną wiedzę do udziału w walkach. Funkcjonariusz przekazuje swoje umiejętności dzieciom, które rozpoczęły swoją przygodę z tą sztuką walki. Jest to dyscyplina promująca perfekcyjne opanowanie ciała przez ciągłą pracę nad poprawą umiejętności technicznych oraz skupienie na najdrobniejszych szczegółach wykonywanych ćwiczeń.

Podopieczni policjanta mogą pochwalić się dużymi sukcesami. W V Ogólnopolskim Turnieju w Brazylijskim Jiu-Jitsu, który odbył się w październiku w Stalowej Woli, „Charakterne Dzieciaki” zdobyły 28 krążków – 11 złotych, 4 srebrne i 13 brązowych. I to nie koniec sukcesów młodych wojowników w tym miesiącu. Końcem października w Luboniu pod Poznaniem odbyły się VIII Mistrzostwa Europy CBJJP Gi i No Gi jiu-jitsu, czyli impreza o najwyższej randze, w jakiej podopieczni Jakuba mogą brać udział w Polsce. Z tej sportowej gali młodzi dębiccy zawodnicy przywieźli tytuły mistrzów i wicemistrzów Europy, 2 złote medale, 2 srebrne oraz brązowy. W listopadzie wychowankowie dębickiego policjanta wzięli udział w turnieju Salt Cup Wieliczka-Liga Małopolska Jiu-Jitsu, wynik to 12 medali – 4 krążki w kolorze złotym, 4 srebrne i 4 brązowe.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.