Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Wolontariusze Ziemi Dębickiej 2022 wyróżnieni

Wolontariusze Ziemi Dębickiej 2022 zostali wybrani w pięciu kategoriach. Kapituła konkursowa zdecydowała także o przyznaniu wyróżnienia honorowego dla Łukasza Wójcika, który w wolontariat zaangażowany jest od ponad 20 lat.

W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza odbyła się gala wręczenia statuetek dla osób zaangażowanych w bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka oraz rozwoju społeczno-gospodarczego.

W kategorii uczeń szkoły podstawowej tytuł powędrował do Anastazji Domarskiej, uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy. Angażowała się m.in. w organizację koncertu charytatywnego „Miłość dociera wszędzie”, pomoc dla rodzin ukraińskich, które znalazły schronienie w Dębicy oraz w misyjne kolędowanie.

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych komisja zdecydowała o wygranej Julii Pyzińskiej z Podgrodzia. Uczennica II LO w Dębicy koordynowała akcję pomocy dla rodzin ukraińskich polegającą na transporcie uchodźców do naszego kraju oraz szukaniu im schronienia. Brała także udział w projekcie społecznym „Podaj wieszak” w ramach Olimpiady Zwolnienie z teorii czy szkolnym wolontariacie.

Wśród osób dorosłych doceniona została Agnieszka Wiater, pracownik administracyjny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy. Ma na swoim koncie organizację m.in. akcji Mikołajek dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, zbiórki ubranek dla dzieci z Ukrainy, które schronienie znalazły w gminie Brzostek oraz makulatury, z której dochód przeznaczono na zakup szafek dla dzieci. Wolontariuszka wspiera także ubogie rodziny i bezdomne zwierzęta z przytuliska „Brzozowe Ranczo”.

W tym roku po raz pierwszy wręczono tytuł Wolontariusza Roku w kategorii grupowej. Wśród młodzieży wygrał Szkolny Klub Wolontariatu działający w Publicznej Szkole Podstawowej w Nagawczynie. Działacze realizują projekt „Młodzi dla Nagawczyny”, w ramach którego m.in. wyremontowali wiatę przystankową, sadzili drzewka i zbierali śmieci. Wolontariusze zostali docenieni także za akcje charytatywne skierowane do osób bezdomnych, seniorów, uchodźców z Ukrainy, chorych dzieci oraz czworonogów z przytuliska.

Kapituła konkursowa zdecydowała, że w kategorii grupowej osób dorosłych Wolontariuszem 2022 roku zostanie Dębicka Grupa Motocyklowa, która od 2015 roku organizuje akcję mikołajkową skierowaną do dzieci i młodzieży z Ośrodka Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka”. Miłośnicy szybkich i głośnych jednośladów ubogacają także festyny charytatywne oraz wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wyróżnienia w konkursie Wolontariusz Ziemi Dębickiej 2022 w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych odebrały uczennice II LO w Dębicy:  Aleksandra Stukus i Hanna Surowiec oraz Szymon Podraza z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. W gronie osób dorosłych wyróżniania powędrowały do Wojciecha Miśkowicza, Doroty Węgiel, Mateusza Cebuli, Teresy Otulskiej i Agnieszki Pociask.

W kategorii grupowej docenione zostały: Klub Wolontariusza Publicznej Szkoły Podstawowej Stobierna i Szkolny Klub Wolontariatu działający w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy.

Nagrody dla laureatów oraz wyróżnionych wręczali zastępca burmistrza Maciej Małozięć, starosta dębicki Piotr Chęciek, wicestarosta dębicki Adam Pieniążek, prezes Stowarzyszenia ,,Uwierz w siebie” Marta Czekaj, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek i członek zarządu Powiatu Dębickiego Anna Mazur.

W czasie gali o wolontariacie misyjnym opowiedziała Gabriela Pyzia z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. W panelu dyskusyjnym wystąpili: Krystyna Wolska z Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II, Marzena Socha dyrektor dębickiego MOPS oraz Artur Olechowski z Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego.

Celem Gali Wolontariatu jest uhonorowanie działalności dobroczynnej i społecznej osób, które bez względu na wiek, wykształcenie, pracują na rzecz potrzebujących. Na ogłoszony przez Stowarzyszenie ,,Uwierz w siebie” konkurs wpłynęło łącznie 17 zgłoszeń.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.