Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kukurydza mimo stycznia wciąż w polu. Ceny ziarna są niskie jak nigdy

Mimo stycznia, który zbliża się do końca w okolicach Dębicy wciąż można natknąć się na pola z nie zebraną kukurydzą. Wszystko przez rekordowo niskie ceny skupu tego ziarna. Rynek zalany jest tanim zbożem.

Ale to nie jedyny powód tego, że kukurydza wciąż jest w polu. Ciepła zima powoduje, że gleba nie jest zamarznięta i ciężkie kombajny nie mogą wjechać w pole, bo ugrzęzną w błocie.
– Cena ziarna jest rekorodow niska – narzekają rolnicy. Ziarno kukurydzy można kupić poniżej kosztów naszej produkcji, które w ubiegłym roku były bardzo wysokie z powodu cen paliwa i nawozów.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.