Previous
Next
Previous
Next

LIST OTWARTY DO MIESZKAŃCÓW POWIATU DĘBICKIEGO

Drodzy Mieszkańcy powiatu dębickiego,

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o to aby oszczędzali Państwo energię.
Nie jest to trudne, a pomaga ograniczyć emisję tlenków węgla, siarki i innych substancji chemicznych, które szkodzą środowisku. Mniejsze zużycie energii, to też mniejsze zużycie źródeł naturalnych. Paliwa kopalne takie jak węgiel, gaz ziemny czy ropa naftowa występują na świecie w ograniczonej ilości. Jeżeli zmniejszymy ich użycie – wystarczą na dłużej. Oszczędzanie energii ma także wpływ na nasze zdrowie. Oddychanie zanieczyszczonym spalinami powietrzem, przebywanie w przegrzewanych pomieszczeniach nie wpływa na nie korzystnie. To także szacunek dla pracy osób zaangażowanych w proces produkcji energii.

Jak to robić? Ważne są nawet najbardziej podstawowe nawyki: zmniejszanie temperatury grzejnika, wyłączanie go przy okazji wychodzenia z domu, mycie rąk letnią, a nie gorącą wodą czy też gaszenie światła na korytarzu w ciągu dnia. Każde tego typu jednostkowe działanie będzie przyczyniać się do oszczędności.

Niniejszy apel wynika nie tylko z kwestii finansowych, ale także z troski o przyszłość naszej planety. Bardzo wierzymy w to, że wspólnie oszczędzając energię uda nam się wpłynąć na poprawę jakości powietrza. W końcu chodzi o zdrowie, życie i przyszłość nas wszystkich!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej w ramach projektu ekologicznego „Mistrzowie Energii”

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.