Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Marzena Socha w ministerialnej Radzie Zatrudnienia Socjalnego

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy jako jedyna z Podkarpacia, została powołana do Rady Zatrudnienia Socjalnego III kadencji na lata 2022-2025. Nominację Marzena Socha odebrała w siedzibie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej od Anity Czerwińskiej, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Kandydaturę dyrektor MOPS do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zgłosiło Stowarzyszenie Pomocy Społecznej Ad Astram w Dębicy. We wniosku podkreślano wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie Marzeny Sochy w działania na rzecz zatrudnienia socjalnego i aktywizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym zarówno w ramach pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy, jak i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Rada działająca przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej jest organem opiniodawczo-doradczym w sprawach zatrudniania socjalnego. Składa się z osób, które są reprezentantami podmiotów zatrudnienia socjalnego, województw, organizacji społecznych i zawodowych. Wszyscy członkowie są powoływani przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na kadencję trwającą 4 lata.

Do zadań Rady należy m.in. wydawanie opinii dotyczących projektów aktów prawnych, inicjowanie zmian przepisów w zakresie zatrudnienia socjalnego oraz przygotowywanie ekspertyz dotyczących wybranych obszarów zatrudnienia socjalnego.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.