Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Anna Puzio po 30 latach pracy na stanowisku Skarbnika Miasta Dębica przechodzi na emeryturę

Podczas ostatniej sesji która odbyła się 21 lutego br. Rada Miejska w Dębicy odwołała dotychczasową skarbnik Annę Puzio, która złożyła wniosek o rozwiązanie umowy o pracę i przejście na emeryturę. Anna Puzio funkcję Skarbnika Miasta pełniła przez 30 lat, od 1993-2023 roku. Dotychczasowa skarbnik oficjalnie pracę w Urzędzie Miejskim zakończy w poniedziałek, 27 lutego.

Anna Puzio pracę na stanowisku Skarbnika Miasta Dębica rozpoczęła w 1993 roku. Podczas ostatniej sesji ze wzruszeniem wspominała pierwsze lata pracy jako skarbnik miasta i dziękowała wszystkim z którymi przez ten czas współpracowała.

„Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom z którymi współpracowałam. Osiem kadencji samorządu, ale sześciu burmistrzów. Bardzo dziękuję pierwszemu burmistrzowi Romanowi Pieńkowskiemu przede wszystkim za to, że uwierzył młodej dziewczynie i powierzył ster finansów miasta. Miałam wtedy 33 lata. Dziękuję bardzo panu burmistrzowi Szewczykowi. Burmistrz Szewczyk w 2010 roku ściągnął mnie do urzędu i zaczęła się moja praca od nowa przy bardzo trudnym budżecie. Bardzo dziękuje wszystkim radom i przede wszystkim przewodniczącym tych rad” – mówiła podczas sesji Anna Puzio.

Skarbnik przypomniała jak zmieniał się i rósł m.in. w związku z przybywająca samorządowi ilością zadań w ciągu tych 30 lat budżet miasta. Pierwszy budżet samorządowy jaki został uchwalony i wykonany w 1990 roku opiewał na kwotę 4 milionów złotych. Pierwszy budżet który konstruowała Anna Puzio w 1993 roku to było już 11 milionów złotych. Budżet miasta Dębicy w 2023 roku wynosi 250 milionów złotych.

Anna Puzio podziękowała także za współpracę wszystkim radnym i komisjom budżetowym, zarządom miasta które funkcjonowały w Dębicy od początku lat ’90 i wszystkim z którymi miała okazje współpracować w ciągu 30 lat pracy. Podziękowania skierowała także do radnych i przewodniczących za wręczony jej list okolicznościowy z podpisami przewodniczących Rady Miejskiej w Dębicy wszystkich kadencji od 1993 roku. „Bardzo mnie wzruszył ten list i podziękowania. Jestem bardzo mile zaskoczona” – powiedziała Anna Puzio.

Fot. UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.