„Dłonie też potrafią mówić” – niezwykły projekt uczniów z „Kwiatka” będzie pomagał niepełnosprawnym

Niezwykłe urządzenie tłumaczące język migowy stworzyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy.

„W ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” stworzyliśmy projekt „Dłonie też potrafią mówić”. W skład naszego zespołu pracującego nad nim wchodzą: Anna Szajer, Filip Skok, Igor Czuchra, Kacper Bielawa, Tomasz Kułak, Bartosz Knot, Miłosz Fudali, Maksymilian Lebryk, Amelia Ptak i Katarzyna Kawalec. Celem naszego projektu jest pomoc osobom niesłyszącym, dlatego też stworzyliśmy urządzenie, które tłumaczy język migowy. Zorganizowaliśmy warsztaty w szkołach, gdzie uczniowie mogli nauczyć się podstaw języka migowego oraz przetestowali nasz program. Dodatkowo w naszych social mediach można znaleźć więcej informacji o nas. Uświadamiamy tam o problemach głuchych, o ich kulturze itp.” – piszą o sobie członkowie zespołu, którzy swój projekt promują również na tiktoku.

@dlonietezpotrafiamowic

Warsztaty w ZS nr 2 w Dębicy 🤍 Kim jesteśmy? Więcej informacji o nas na naszym ig: dlonietezpotrafiamowic zapraszamy 😚🤍 #zwolnienizteorii #fyp #dc #society #love #friends #viral #viralvideo #tiktok #foryoupage #fypシ #funny #vievs #poland #dębica #debica #me #peace #selflove #health #help #trendy #project #socialmedia #school #fy

♬ IRL – bambi & Mjonszu

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.