Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Profesjonalna bimbrownia nakryta w lesie! Miała nawet własną studnię głębinową!

Leśna bimbrownia miała nawet własną studnię głębinową (fot. KAS Podlasie)
  • Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zlikwidowali w gm. Michałowo (pow. białostocki) leśną bimbrownię.
  • Zabezpieczono aparaturę do produkcji nielegalnego alkoholu oraz 5600 l zacieru, z którego można było wyprodukować ponad pół tysiąca litrów bimbru.
Leśna bimbrownia w ciągu tygodnia mogła wyprodukować nawet 3 tysiące litrów alkoholu (fot. KAS Podlasie)

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku zlikwidowali w pobliżu wsi Żednia w gm. Michałowo leśną bimbrownię.

Aparatura do produkcji alkoholu ukryta w lesie

Mundurowi zabezpieczyli linię technologiczną składającą się m.in. z dwóch kotłów, dwóch kolumn destylacyjnych oraz sześciu kadzi zawierających 5600 l zacieru, z którego można było wyprodukować ok. 500 l wysokoprocentowego alkoholu. Znaleziono również studnię głębinową, z której czerpana była woda wykorzystywana do produkcji bimbru.

Fot. KAS PodlasieW pobliżu bimbrowni funkcjonariusze wylegitymowali dwóch mężczyzn, których ewentualna rola w procederze jest ustalana. Mężczyźni zostali przesłuchani.

Fot. KAS PodlasieNawet 3 tys. l nielegalnego alkoholu na tydzień
Z szacunków KAS wynika, że zlikwidowana linia była w stanie wyprodukować w ciągu tygodnia nawet 3 tys. l nielegalnego alkoholu.
Za nielegalną produkcję alkoholu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.
Źródło: Podlaski Oddział Krajowej Administracji Skarbowej

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.