Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4

Nie żyje 46-letni mężczyzna, który wypadł z samochodu podczas wypadku do jakiego doszło na 495 km autostrady w sobotę w godzinach wieczornych. Kierowcą okazał się nietrzeźwy 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

W sobotę 18.03 około godziny 20.20 pomiędzy węzłami autostradowymi Tarnów-Centrum, a Tarnów-Mościce w kierunku Krakowa na wysokości miejscowości Bobrowniki Wielkie doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Autostrada w kierunku zachodnim została całkowicie zablokowana. Na miejscu interweniowały; zespoły ratownictwa medycznego, straży pożarnej, a także policjanci z ruchu drogowego. Strażacy wycinali zakleszczonych z samochodu osobowego, a ratownicy medyczni udzielali pierwszej pomocy rannym. Jeden z mężczyzn, który znajdował się poza pojazdem odniósł poważne obrażenia, które skutkowały jego zgonem. Pozostałych dwóch mężczyzn, podróżujących fiatem trafiło do tarnowskiego szpitala. Z uwagi na śmierć jednego z uczestników, na miejsce skierowano zespół dochodzeniowo-śledczy, który pod nadzorem prokuratora zbierał ślady z miejsca wypadku. Swoje ustalenia również wykonywał biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Z relacji świadków, a także śladów zebranych na miejscu wypadku wynika, że kierowca osobowego fiata jechał w kierunku Krakowa w sposób brawurowy, zmieniał pasy ruchu, wyprzedzał innych uczestników ruchu. W pewnym momencie uderzył w naroże naczepy samochodu ciężarowego, a siła uderzenia odrzuciła fiata na bariery energochłonne i pas zieleni oddzielający pasy ruchu autostrady. Policjanci przebadali uczestników tego wypadku i okazało się, że kierowca fiata, 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego we krwi miał 2,5 promila alkoholu, kierowca ciężarówki był trzeźwy. Kierowca osobówki i jego pasażer trafili do tarnowskiego szpitala na badania, które nie wykazały poważnych obrażeń i mogli opuścić placówkę medyczną.

Kierowca został zatrzymany w Policyjnej Izbie Zatrzymań, a w poniedziałek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym prowadząc pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, a następnie do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka izolacyjnego. Tarnowski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 35-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Pijanemu kierowcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.