Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Nietrzeźwy 26-latek za kierownicą volkswagena

Policjanci z dębickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 26-letni mieszkaniec Dębicy miał blisko promil alkoholu w organizmie. Kierujący nie posiadał prawa jazdy i aktualnie jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Do interwencji doszło dziś około 1 w nocy, w Zawierzbiu. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 26-letni mieszkaniec Dębicy. Kierującego poddano badaniu na stan trzeźwości. Alkomat wykazał, że 26-latek ma w organizmie ponad 0,9 promila alkoholu. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień i aktualnie jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Po przeprowadzonych czynnościach mężczyzna został zwolniony do miejsca zamieszkania, a pojazd został przekazany pasażerce, która posiadała prawo jazdy.

Mieszkaniec Dębicy odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mieszkaniec Dębicy musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów oraz trudnościami w ukończeniu kursu na prawo jazdy .

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.