Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Pijany 19-latek zakończył jazdę w ogrodzeniu i na słupie energetycznym

Nocna jazda 19-latka zakończyła się na dwóch ogrodzeniach posesji i słupie energetycznym w Woli Rzędzińskiej. Powodem braku kontroli nad pojazdem był stan nietrzeźwości. Jego kierowca we krwi miał 1,5 promila alkoholu.

Głośny huk i ciemność zapanowały z chwilą uderzenia samochodu osobowego w dwa betonowe ogrodzenia sąsiadujących posesji, a także betonowy słup energetyczny w Woli Rzędzińskiej. Na miejscu interweniowali druhowie z OSP Wola Rzędzińska i strażacy z Tarnowa, a także Zakład Energetyki w Tarnowie, ratownicy medyczni oraz policjanci. Zgłoszenie zostało wysłane na numer alarmowy przez wybudzonych ze snu mieszkańców zniszczonych ogrodzeń tuż przed północą w niedzielę 12.03.

Z uwagi na zagrożenie porażeniem elektrycznym, energetycy wyłączyli w tym miejscu zasilanie. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, a ratownicy przystąpili do udzielania pomocy kierowcy, który jak się okazało cały i zdrowy opuścił pojazd. Nie wymagał interwencji lekarzy. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili jego trzeźwość i okazało się, że w wydychanym powietrzu kierowca, 19-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, ma ponad 0,7 mg/l alkoholu co daje niemalże 1,5 promila alkoholu we krwi. Młody kierowca stracił swoje prawo jazdy, a dodatkowo czeka go postępowanie za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości oraz pokrycie kosztów uszkodzeń dwóch posesji, nasadzeń roślinnych i wymiany zniszczonej infrastruktury energetycznej.
Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.