Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Stary i nowy budynek Poczty Polskiej w Dębicy. Zgadnijcie gdzie mieścił się stary budynek ?

Budynek Poczty Polskiej przy ul. Sobieskiego zna chyba każdy mieszkaniec Dębicy i z pewnością zdecydowana większość mieszkańców naszego powiatu. Budynek ten został uroczyście oddany do użytku dokładnie 65 lat temu, w 1958 roku.

Ale budynek pocztowy przy Sobieskiego nie był pierwszym budynkiem w centrum miasta w którym działała poczta.
Do 1958 roku i oddania nowego gmachu poczta mieściła się w innym budynku.

Kto rozpoznaje ten budynek i wie przy jakiej ulicy się on mieścił ? Zapraszamy do komentowania na naszym profilu na FB.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Edwarda Madejskiego.

Budynek Poczty Polskiej przy ul. Sobieskiego. Zdjęcie ze zbiorów Pana Edwarda Madejskiego

Budynek Poczty Polskiej przy ul. Sobieskiego. Zdjęcie ze zbiorów Pana Edwarda Madejskiego

„W 1960 roku na parterze budynku poczty odbyła się pierwsza w Dębicy wystawa filatelistyczna , o której została umieszczona informacja w kronice poczty . Od 2014 roku koło filatelistów w Dębicy wydaje kwartalnik ” Dębicki Magazyn Filatelistyczny „, na którego okładce znajduje się zdjęcie budynku poczty oraz pamiątkowa tablica umieszczona na północnej ścianie budynku” – wspomina mówi Edward Madejski.
fot. ze zbiorów Pana Edwarda Madejskiego
fot. ze zbiorów Pana Edwarda Madejskiego


Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.