Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębica w czasach gdy nie było jeszcze „Kaprysu”, a Rynek był bardziej zielony

Na pierwszym planie okazały budynek bożnicy, który od lat powojennych wykorzystywany był jako obiekt handlowy. Dalej parterowe pomalowane na biało budynki mieszkalno – usługowe w których prowadzona była m.in. działalność gastronomiczna. Zdjęcie musi pochodzić z połowy lat 60. XX wieku, bo w 1969 roku w tym miejscu stoi słynny „Kaprys” m.in.
Na kolejnych zdjęciach widzimy m.in. Rynek z „Karolkiem” i dużą ilością zieleni, ul. Krakowską przy Rynku z widocznym ogrodzeniem po najprawdopodobniej wyburzonej kamiennicy oraz widok na kościół św. Jadwigi z okolic Rynku.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Pawła Miłosza i dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy.

Ul. Krakowska w Dębicy w okolicach bożnicy przed wybudowaniem Kaprysu -ok. 1968 r. Koloryzacja fotografii ziemiadebicka.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.