Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ukradli agregat prądotwórczy służący niepełnosprawnemu dziecku

Strzyżowscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali trzech młodych mężczyzn, mieszkańców powiatu dębickiego, którzy ukradli elektronarzędzia, w tym agregat prądotwórczy, służący niepełnosprawnemu dziecku. Policjanci przekazali skradzione przedmioty właścicielowi. Mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Strzyżowscy kryminalni zostali powiadomieni o kradzieży agregatu prądotwórczego, piły spalinowej oraz wyrzynarki i innych elektronarzędzi. Jak się okazało, agregat prądotwórczy należał do rodziców niepełnosprawnego dziecka, a potrzebny był do działania aparatury ratującej życie, na wypadek braku prądu. Straty wstępnie oszacowano na ponad 7 tys. zł.

Policjanci wydziału kryminalnego pracujący nad tą sprawą ustalili podejrzanych o kradzież. Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu dębickiego w wieku od 23 do 25 lat. W wyniku dalszych czynności, mężczyźni przyznali się także do innej kradzieży na terenie powiatu strzyżowskiego, gdzie ukradli felgi samochodowe o wartości około 15 tys. zł. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Policjanci odzyskali skradziony agregat i inne elektronarzędzia, które przekazali właścicielowi. Komendant Powiatowy Policji w Strzyżowie insp. Mirosław Wośko przekazał również drobny upominek dla dziecka, któremu został skradziony agregat. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.