Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zmarł ks. Ryszard Rutkowski

11 marca 2023 roku, w wieku 70 lat, w 45 roku kapłaństwa, zmarł śp. Ks. Ryszard Rutkowski – proboszcz parafii w Górze Motycznej w latach: 1991-2003, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Głębokiem. Wprowadzenie ciała śp. Zmarłego do kościoła parafialnego w Głębokiem w środę (15 marca) o godz. 15.30, po czym Msza św. żałobna o godz. 16.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Głębokiem we czwartek (16 marca) o godz. 15.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. W poniedziałek 13.03. 2023 r. w Kościele Parafialnym w Górze Motycznej o godz. 16.15 odbyła się modlitwa za duszę ś.p. ks. Ryszarda Rutkowskiego,

Urodził się 2 stycznia 1953 roku w Przecławiu, jako syn Antoniego i Eleonory z d. Drogoń. Pochodził z parafii pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie. W 1972 roku złożył egzamin dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Następnie po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 28 maja 1978 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Zabawa k. Dębicy (17 czerwca 1978 roku), Nowy Sącz – Matki Bożej Niepokalanej (od 10 czerwca 1983 roku), Brzesko – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. (od 21 czerwca 1986 roku) oraz Zakliczyn – św. Idziego Opata (od 23 sierpnia 1989 roku).

W dniu 23 stycznia 1992 roku został mianowany proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej. Z dniem 23 sierpnia 2003 roku objął urząd proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Głębokiem.

Ponadto pełnił obowiązki wicedziekana oraz dekanalnego duszpasterza apostolstwa trzeźwości w dekanacie Piwniczna, dekanalnego referenta ds. misji oraz dekanalnego wizytatora nauki religii w dekanacie Dębica-Wschód, a także w latach 1995-2000 członka Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1992 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w roku 1996 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto. W roku 2021 został obdarzony godnością kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu.
źródło: Diecezja Tarnowska

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.