Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Młodzież posprzątała dębickie osiedla

Ponad tysiąc uczniów dębickich podstawówek wzięło udział w akcji „Wiosenne sprzątanie Dębicy”. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów przypadającego na 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi.

Do sprzątania miasta zgłosiło się dziesięć miejskich szkół podstawowych oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Ukryty dar”. Uczniowie wyposażeni w rękawiczki, worki na odpady oraz wodę wyruszyli w teren. – To ważne, aby nasze otoczenie było piękne. Musimy o to zadbać sami – podkreślała jedna z uczestniczek akcji.

Działanie koordynował Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. – Chcemy edukować młodych ludzi, żeby dbali o środowisko, estetykę naszego miasta i prawidłową segregację śmieci – mówił Sławomir Gawlik, naczelnik Wydziału OŚ. W sumie zebrano blisko 300 worków odpadów.

Każda szkoła, która wzięła udział w sprzątaniu miasta otrzymała po 60 sadzonek stokrotek i bratków, które upiększą teren wokół placówek oświatowych.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.