Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Na moim balkonie wykluły się gołębie. I co ja mam z nimi zrobić?

Wystarczyło parę dni nieobecności w mieszkaniu, i masz ci los. -Na moim balkonie para gołębi uwiła sobie gniazdo i złożyła trzy jajka. Dziś wykluły się z nich dwa pisklaki – pisze do nas Czytelniczka. I co ja mam z nimi teraz zrobić?

Miejskie gołębie są prawdziwym utrapieniem. Wiedzą o tym mieszkańcy balkonów w blokach, gdzie często szukają one schronienia, i czasem zakładają gniazda.

-Mieszkam w bloku, nie było mnie jakiś czas w domu. Gdy wróciłam zobaczyłam że mój balkon jest upstrzony gołębimi odchodami, a w kącie jest gniazdo na którym siedziała gołębica. Były w nim trzy jajka. Dziś wykłuły się z nich pisklęta – mówi nasza Czytelniczka.

Trudno ukryć, że będzie to duży kłopot. Polskie prawo chroni ptaki, zwłaszcza w czasie lęgów. Nie można ich w tym czasie płoszyć, ani niszczyć gniazd. Grożą za to surowe kary.

-Gołębie bardzo przywiązują się do miejsc, w których się wykluły – mówi hodowca gołębi Marek Gruszka. To dlatego wracają do gołębników. Tu może być podobna sytuacja. Te gołębie mogą potraktować balkon tej pani jak moje gołębie gołębnik. Będą tu wracać, to prawie pewne.

I co tu zrobić? Może ktoś z naszych Czytelników podpowie jak wybrnąć z tej trudnej sytuacji?

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.