Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Poznańskie Słowiki na inaugurację roku Krzysztofa Pendereckiego

Uroczysta Msza św. i koncert Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej zainauguruje Rok Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Poznańskie Słowiki zaśpiewają w kościele św. Jadwigi.

W tym roku przypada jubileusz 90. urodzin Mistrza. Z tej okazji Rada Miejska uchwaliła obchody Roku Krzysztofa Pendereckiego. Będzie on sposobnością do upamiętnienia dziedzictwa kulturowego kompozytora i podkreślenia jego szczególnej roli oraz imponującego wkładu w rozwój polskiej, europejskiej oraz światowej kultury.

Uroczysta inauguracja Roku Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy odbędzie się 23 kwietnia w kościele św. Jadwigi. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. a po niej wystąpi Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” pod batutą Macieja Wielocha. Na organach zagra Marcin Gałęski.

Koncert rozpocznie cykl inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych, społecznych i patriotycznych inspirowanych twórczością i postawami życiowymi dyrygenta, które będą miały miejsce w Dębicy. Kulminacją obchodów będzie festiwal „Dębickie Korzenie”. Organizatorami wydarzenia są: Miasto Dębica, Parafia św. Jadwigi i Miejski Ośrodek Kultury.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.