Previous
Next
Previous
Next

Areszt tymczasowy dla 33 – letniego mieszkańca Dębicy za groźby i uporczywe nękanie

Zarzuty kierowania gróźb karalnych i uporczywego nękania, usłyszał 33-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z Dębicy. Sprawca groził byłej partnerce. Sąd, na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Od marca br., 33-letni mieszkaniec Dębicy, uporczywie nękał i groził swoją byłą partnerkę. Mężczyzna nachodził 19-latkę w mieszkaniu, zarówno w dzień jak i w nocy, używał wobec niej słów wulgarnych, wysyłał wiadomości tekstowe, w których groził jej pobiciem i pozbawieniem życia. Agresor groził również ich małoletniej córce oraz jej babci. Kobieta powiadomiła policjantów z Dębicy. Materiały dotyczące tej sprawy trafiły do Prokuratury Rejonowej w Dębicy.

Podczas wykonywanych czynności ustalono, że 33-latek w kwietniu tego roku, dopuścił się kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego na terenie gminy Żyraków. Straty właściciel oszacował na 35 tysięcy złotych. Także w kwietniu, podczas odwiedzin nowo poznanej osoby, mężczyzna ukradł gospodarzowi 10 tysięcy złotych.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 33-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. 

Tych przestępstw 33-latek dopuścił się w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym i zaistniałymi okolicznościami mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.
Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.