Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dąb „Edward” z Rogalina zasadzony przy „Mechaniku” przetrwał kolejną zimę i ma już 5 lat !

Najpierw po przywiezieniu z Rogalina hodowany był na szkolnym parapecie „Mechanika”. Potem gdy przyszła pandemia zaopiekował się nim i zabrał do swojego domu Paweł Miłosz, kierownik warsztatów w tej szkole. Dziś dąb „Edward” ma już 5 lat i dobrze się miewa. Przetrwał ostatnią zimę i pięknie rośnie.

Oficjalne zasadzenie dębu „Edward” miało miejsce 15 października 2021 roku na przyszkolnym terenie. Drzewo poświęcone jest pamięci Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego, dobroczyńcy szkoły.

Sadzonka dębu została podarowana szkole przez Fundację Raczyńskich i przywieziona z Rogalina przez Mikołaja Pietraszaka Dmowskiego – sekretarza Fundacji Raczyńskich w czerwcu 2019 r.

Młodym dębem przez 2 lata opiekował się Paweł Miłosz – kierownik warsztatów w „Mechaniku”, nauczyciel tej placówki. „Przez rok pielęgnowaliśmy rogalińskiego dęba na szkolnym parapecie, a w kolejnym, pandemicznym roku zabrałem go do domu i dbałem o niego na trasie mojego domu” – wspomina Paweł Miłosz.

Sadzenie dębu „Edward” w 2021 roku

Sadzenie dębu „Edward” w 2021 roku

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.