Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Symboliczna „Kropla Krwi” przekazana dla społeczności I LO w Dębicy

Przekazanie symbolicznej „Kropli Krwi” przez dr Janusza Bieniasza na ręce Ludmiły Stelmach Kołodziej i Józefa Sieradzkiego.

Dzisiaj (24 maja) podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Dębicy odbyła się przeprowadzana tradycyjnie w maju zbiórka funduszy na rzecz dębickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, którą w tym roku podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadził dr Janusz Bieniasz.

W tym roku obchodzony jest jubileusz 65-lecia honorowego dawstwa krwi. Z tej okazji dr Bieniasz na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy Józefa Sieradzkiego i Ludmiły Stelmach – Kołodziej, radnej Rady Miejskiej w Dębicy i wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Dębicy przekazał symboliczną „Kroplę Krwi” w podziękowaniu za dotychczasowe oddawanie krwi przez uczniów i pracowników I LO w Dębicy oraz uczniów i pracowników innych dębickich szkół co przyczynia się do propagowania idei krwiodawstwa.

„Dębiccy krwiodawcy są aktywni zwłaszcza w tym trudnym okresie gdzie u sąsiada jest wojna. W ubiegłym roku ponad 1000 krwiodawców dębickich oddało rekordowo ponad 2700 l krwi honorowo. Część tej krwi przez Rejonowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie została przekazana naszym sąsiadom dla potrzeb wojennych. W Dębicy i okolicznych miejscowościach mamy 18 aktywnych klubów PCK i jesteśmy jedynym w kraju powiatem gdzie we wszystkich szkołach średnich mamy młodych krwiodawców.

To jest nasz sukces od wielu lat. Nie tylko mój osobisty ale także Pana Zbigniewa Szurka i całego zarządu rejonowego PCK. Szczycimy się tym , że młodzi ludzie chcą oddawać krew. Potrzeby krwiodawstwa są olbrzymie. Staramy się o środki od sponsorów, 1% teraz 1,5% od dochodu mieć finanse na naszą merytoryczną działalność organizacyjną. Dlatego bardzo dziękuję za każdą złotówkę dzisiaj na tej sesji przekazaną na naszą działalność, przede wszystkim na krwiodawstwo. Bardzo dziękuję !” – powiedział przed rozpoczęciem dzisiejszych obrad Rady Miejskiej w Dębicy dr Janusz Bieniasz.

Fot. I LO w Dębicy/ screen z sesji UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.