Previous
Next
Previous
Next

Dębiccy animatorzy kultury wyróżnieni

Instruktorzy, muzycy, kierownicy ośrodków kultury oraz bibliotekarki odebrali podziękowania za swoją pracę z okazji Dnia Działacza i Animatora Kultury. Była to okazja do uhonorowania i docenienia osób, które poświęcają się na rzecz promocji kultury i twórczości. Dla wyróżnionych wystąpiła Danuta Borowiecka.

Siedemnastu działaczy dębickiej kultury zostało docenionych przez burmistrza Dębicy i Komisję Kultury Rady Miejskiej za swoją długoletnią pracę. Wyróżnienia odebrali w Domu Kultury Śnieżka.

Przyznane nagrody stanowią wyraz uznania dla trudu i poświęcenia, ale również są dowodem na to, że praca dębickich działaczy kultury ma rzeczywisty wpływ na społeczność i jest inspiracją dla nas wszystkich.

– Kultura potrzebna jest człowiekowi do życia, wzbogaca jego codzienność, rozwija wrażliwość, dzięki niej ludzie realizują swoje pasje. Jest też nieodzownym czynnikiem trwania i rozwoju każdej lokalnej społeczności. Wszystkim osobom animującym dębickie życie kulturalne serdecznie dziękuję – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Dla wszystkich wyróżnionych wystąpiła Danuta Borowiecka w recitalu „Piosenka…jak życie”. Artystka w tym roku świętuje 55-lecie pracy scenicznej.

Lista wyróżnionych

 1. Elżbieta Broniec – pracownik Muzeum Regionalnego od 20 lat
 2. Tomasz Czapla – dyrektor Muzeum Regionalnego, a wcześniej kilkanaście lat kustosz MR
 3. Krzysztof Czernia – operator urządzeń akustycznych i elektrycznych oraz kinooperator w MOK
 4. Agnieszka Czernicka – kierownik Czytelni i Działu Zbiorów Regionalnych MiPBP od 21 lat
 5. Agnieszka Jackowska-Drożdż – kierownik Domu Kultury „Śnieżka”
 6. Elżbieta Kędzior – pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki od 23 lat
 7. Ryszard Kucab – kierownik Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury
 8. Magdalena Mozgowiec – kierownik Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży w MiPBP
 9. Dawid Pikor – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury
 10. Ewa Podolska – redaktor Polskiej Telewizji Regionalnej
 11. Monika Rojek-Kałek – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej
 12. Elżbieta Świętoń – pracownik gospodarczy w MOK
 13. Jolanta Wiktor – kierownik filii nr 2 i 3, pracownik MiPBP od 41 lat
 14. Krystyna Wiktor – magazynier i garderobiana w MOK
 15. Stanisław Wiktor – instruktor muzyczny, kierownik Kapeli ZPiT „Igloopolanie” w MOK
 16. Bogumiła Wolak – pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej od 39 lat
 17. Mariola Zając – emeryt – specjalista ds. edukacji artystycznej i organizacji wystaw

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.