Previous
Next
Previous
Next

Stefan Bieszczad krytycznie ocenił sprawozdanie i działalność Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie – materiał PTVR

Podczas ostatniej Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego Stefan Bieszczad – przewodniczący Komisji Gospodarki i Infrastruktury krytycznie ocenił sprawozdanie i działalność oraz podejście do przedsiębiorców Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Radny zwrócił uwagę na zbyt obszerną i niezrozumiałą formę tego sprawozdania, na brak transparentności i niejawne informacje dotyczące beneficjentów środków zewnętrznych.

Stefan Bieszczad przypomniał, że już dwa lata temu podczas obrad Sejmiku Województwa Podkarpackiego mówił o konieczności transparentnego i jawnego podawania do wiadomości publicznej środków, jakie zostały przyznane z tzw. tarczy antykryzysowej. Radny Stefan Bieszczad po raz kolejny w swojej wypowiedzi podczas Sesji Semiku „stanął w obronie” przedsiębiorcy z naszego miasta, który ma problem z rozliczeniem dotacji i otrzymał nakaz zwrotu pieniędzy ze względu na „błędy formalne”. Przedsiębiorca zdaniem radnego „spotkał się” z urzędnikami, którzy ze względu na procedury nie chcieli pomóc w rozwiązaniu tej sprawy.

Radny Bieszczad uważa, że urzędnicy powinni mieć zdecydowanie więcej pokory w stosunku do przedsiębiorców. Podsumowując swoje emocjonalne wystąpienie w trakcie ostatniej Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego Stefan Bieszczad krytycznie ocenił całe sprawozdanie i działalność Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Na zakończenie swojej wypowiedzi radny Stefan Bieszczad nieco ironicznie zwrócił także uwagę na niezrozumiałą formę i treść tego dokumentu. Po wystąpieniu radnego wywiązała się dyskusja w której głos zabrała także Anna Huk– wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, która obiecała, że dokładnie „przyjrzy się tej konkretnej sprawie przedsiębiorcy” z naszego miasta o której mówił Stefan Bieszczad. Czy problem przedsiębiorcy z naszego regionu zostanie rozwiązany i czy interwencja radnego Stefana Bieszczada, który przez wiele lat zarządzał własną duża firmą, przyniesie oczekiwane efekty i zmieni podeście niektórych urzędników różnych instytucji do osób prowadzących działalność gospodarczą – przekonamy się wkrótce. Do sprawy powrócimy na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.