Previous
Next

Majowe sprzątanie lasu na Wolicy

Już w najbliższą sobotę odbędzie się akcja ”Sprzątamy las Wolicki”.  To kolejne wspólne przedsięwzięcie Nadleśnictwa Dębica, parafii, samorządów i radnej Rady Miejskiej z osiedla Wolica.

Las zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze i jest domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Śmieci, które zostawia człowiek nie tylko szpecą to piękne miejsce ale są również zagrożeniem dla zwierzyny, dlatego już kolejny rok las Wolicki będą sprzątać przedstawiciele instytucji i lokalni mieszkańcy.

Akcja rozpocznie się o godz. 9:30 na boisku przy ul. 23 Sierpnia w najbliższą sobotę. Organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki. W trakcie marszu wygłoszona zostanie prelekcja „Czym las jest dla nas i kim my jesteśmy dla lasu” oraz „Co las kryje w sobie”.
Przedsięwzięcie wspólnie organizują: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Dębicy, Katarzyna Rostowska-Machnik – radna RM z Osiedla Wolica, Starostwo Powiatowe, Nadleśnictwo Dębica, doktor nauk przyrodniczych – Krzysztof Kosiński oraz Five Fit Gym&Fitness.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.