Previous
Next
Previous
Next

Studenci przygotują projekty zagospodarowania ul. Kolejowej i placu przy dworcu

Miasto Dębica oraz Politechnika Krakowska zawarły porozumienie dotyczące współpracy w zakresie przeprowadzenia konkursu studenckiego na rewaloryzację zagospodarowania ul. Kolejowej oraz placu przydworcowego. Studenci Wydziału Architektury przygotują wizualizacje przestrzenne proponowanych rozwiązań.

Porozumienie pomiędzy stronami podpisali we wtorek 16 maja burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiskowej i Energetyki Politechniki Krakowskiej dr hab. inż Stanisław M. Rybicki, prof. PK oraz pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy z Władzami samorządowymi i Otoczeniem Gospodarczym w Kraju i Zagranicą dr hab. inż arch. Michał Krupa, prof. PK. W spotkaniu wzięli udział również Kierownik Katedry Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska dr hab. inż. arch. Rafał Blazy, prof. PK, dr inż. arch. Monika Gołąb-Korzeniowska, prof. PK, oraz zastępca burmistrza Dębicy Jerzy Sieradzki.

Okolice dworca PKP kilkanaście lat temu

Podczas rozmów na krakowskiej uczelni poruszono nie tylko kwestię samego konkursu, ale także możliwości przyszłej współpracy i wymiany poglądów oraz wizję rozwoju Miasta Dębicy w realnych warunkach przestrzennych, społecznych, gospodarczych i infrastrukturalnych.

ul. Kolejowa

Konkurs zostanie przeprowadzony w Katedrze Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej wśród studentów trzeciego roku. Młodzież odbyła już spotkanie w dębickim Ratuszu oraz spacer studialny po terenie objętym konkursem.

ul. Kolejowa , lata 90 XX w.

Efektem wspólnego przedsięwzięcia będą prace architektoniczne na rewitalizację i zagospodarowanie ul. Kolejowej oraz plac przy dworcu PKP, z uwzględnieniem takich kwestii jak powiązania funkcjonalne i kompozycyjne z miastem, wykorzystanie walorów położenia i dostępności komunikacyjnej czy zagadnienia ochrony środowiska.

Wyniki Konkursu poznamy na przełomie maja i czerwca a prace młodych architektów będzie można obejrzeć podczas specjalnej wystawy w Galerii MOK.

info: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.