Previous
Next
Previous
Next

To już 15 lat! Jubileusz opery w reżyserii Jakuba Bulzaka

Piątkowy spektakl Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego był okazją do świętowania wyjątkowego jubileuszu. „Rycerskość wieśniacza” to już 15 opera wyreżyserowana przez Jakuba Bulzaka.

Tegoroczna opera wystawiona przez Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze pod batutą Pawła Adamka to dzieło włoskiego kompozytora Pietro Mascagniego. Burzliwa historia o miłości, nienawiści, zazdrości i śmierci przyciągnęła do DK MORS tłumy dębiczan. W klimat włoskiej wsi wprowadziła widzów wyjątkowa oprawa muzyczna, wspaniałe kostiumy oraz zrealizowana z rozmachem scenografia. Na scenie pojawili się dębiccy artyści oraz profesjonalni soliści.

„Rycerskość wieśniacza” to już 15 dzieło w reżyserii Jakuba Bulzaka. Spektakl, który odbył się w piątek 12 maja był okazją do wspomnień oraz gratulacji. Wyrazy uznania w imieniu władz Miasta Dębicy reżyser otrzymał z rąk zastępcy burmistrza Macieja Małozięcia. Gratulacje złożyła również Magdalena Majka – Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Nie zabrakło także podziękowań od Pawła Adamka – Dyrektora DTMS oraz artystów zaangażowanych w dzieło, a publiczność nagrodziła jubilata owacjami na stojąco.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.