Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Konkurs „Ortograficzne potyczki”

29 maja 2023 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu odbył się I Gminny Konkurs z Języka Polskiego „Ortograficzne potyczki”. Konkurs skierowany był do uczniów klas III ze szkół z terenu Gminy Dębica. Do rywalizacji przystąpiło 21 uczniów z: Latoszyna, Gumnisk, Zawady, Nagawczyny, Podgrodzia, Pustkowa, Brzeźnicy, Stasiówki, Pustyni, Paszczyny oraz Pustkowa – Osiedla. Uczestnicy zmierzyli się najpierw z dyktandem najeżonym wyrazami z trudnościami ortograficznymi, a później przystąpili do rozwiązywania testu. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce  – Mateusz Trytko z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy.
II miejsce ex aequo – Milena Szymaszek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagawczynie
Karol Boro z Zespołu Szkół w Pustyni
III miejsce – Julia Cabaj z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagawczynie
Organizatorami konkursu były panie: Stanisława Banach, Dorota Jaszcz, Renata Krzystyniak, Anna Magierska, Beata Parys i Aleksandra Zołotar.
Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.