Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. 2300 litrów mocnego bimbru nie trafi na rynek! ZDJĘCIA, FILM

  • Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali pod Białymstokiem magazyn i rozlewnię nielegalnego alkoholu.
  • Zabezpieczono ponad 2300 l tzw. bimbru.
  • Trzy osoby usłyszały zarzuty przechowywania i rozlewania nielegalnego alkoholu.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS ustalili, że na posesji w jednej z miejscowości w podbiałostockiej gm. Juchnowiec Kościelny jest magazynowany i rozlewany nielegalny alkohol.

Ponad 2300 l nielegalnego alkoholu
Podczas przeszukania domu oraz garażu mundurowi zabezpieczyli pojemniki i butelki zawierające łącznie 2305 l nielegalnego alkoholu o mocy ok. 40%.
W kontrolowanych pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli również kilkadziesiąt rodzajów aromatów spożywczych i syropów wykorzystywanych do zabarwiania bimbru. Były tam także etykiety, zakrętki oraz puste szklane i plastikowe butelki przygotowane do konfekcjonowania i dalszej dystrybucji alkoholu.
Gdyby zabezpieczony podczas akcji alkohol trafił do sprzedaży, budżet państwa straciłby ponad 70 tys. zł.


Zarzuty dla podejrzanych
Trzej obecni na miejscu mężczyźni usłyszeli zarzuty rozlewania i przechowywania nielegalnego alkoholu. Sprawę prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.


 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.