Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Rolnicy w regionie dębickim likwidują hodowle trzody chlewnej

Stanisław Jarosz, prezes firmy Taurus

-Coraz trudniej jest kupić trzodę chlewną wyhodowaną przez polskich rolników – alarmuje Stanisław Jarosz, prezes firmy Taurus znanej z produkującej znakomitej jakości wędliny, których głównym składnikiem jest mięso zwierząt z regionu podkarpackiego.

-Nasze sztandarowe produkty czyli „Szynka Pilznieńska” oraz kiełbasa swojska produkowane są wyłącznie z surowca dostarczonego przez podkarpackich rolników, którzy trzodę chlewną hodują w małych gospodarstwach tradycyjnymi metodami. Są karmione paszami, które pochodzą z polskich pól które gwarantują naszym wyrobom niepowtarzalny smak.
Niestety ostatnie wydarzenia, czyli epidemia ASF, wojna na Ukrainie i wiele innych czynników sprawiło, że coraz więcej rolników zdecydowało się zlikwidować swoje hodowle.

-Dramatycznie spadło w naszym regionie pogłowie świń, a polski rynek zalewa mięso z krajów Europy Zachodniej – ubolewa Stanisław Jarosz. Dziś do Polski trafiają miliony sztuk półtusz z Niemiec i Danii zajmując niszę na naszym rynku.

Stanisław Jarosz uważa, że wzrost ilości sztuk trzody chlewnej w Polsce pozwoliłby częściowo rozwiązać nadmiar zboża w Polsce.
-Wiele ton zboża, które zalega obecnie w magazynach rolników mogłoby posłużyć za paszę dla świń – uważa Stanisław Jarosz. Tymczasem na sklepowych pólkach dominują wyroby z mięsa zwierząt wychodowanych na Zachodzie.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.