Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zmarł Edward Głowacz

„Wczoraj rozstał się z nami EDWARD GŁOWACZ – Sybirak, członek naszego Związku.Urodził się 15 października 1936 roku w Jażwinach jako syn Adama i Stefanii. Wraz z rodzicami, bratyem Stanisławem, babcia Marią i dziadkiem Wojciechem zamieszkiwali w Posadzie Nowomiejskiej miejscowości położonej na dawnych ziemiach polskich w rejonie starosamborskim obwodzie lwowskim. Cała rodzina Głowaczów w dniu 10.02.1940 roku została deportowana do ZSRR i wysiedlona w okolice Omska do wsi Bałszaja Pristań okręg Tara, rejon Znamienka. Z całej rodziny do kraju powrócili Edward, jego brat, matka i babcia. Miało to miejsce 2 maja 1946 roku. Po powrocie zamieszkali w Świerczynie k. Drawska Pomorskiego.Był aktywnym członkiem Związku Sybiraków oraz chorążym i asystentem pocztu sztandarowegoPożegnanie Edwarda Głowacza odbędzie się w środę 21 czerwca o godz 14,oo na Cmentarzu Komunalnym w Dębucy przy ul. Wielopolskiej.ŻEGNAJ KOLEGO – smutno będzie nam bez Ciebie.” – informują na swoim profilu FB Dębiccy Sybiracy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.