Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

1,2 mln złotych dotacji na dębickie zabytki

Dwa wnioski złożone przez Miasto Dębica otrzyma dotację z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Pracom konserwatorskim poddany zostanie Kościół Klasztorny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i Kościół pw. Św. Jadwigi i Małgorzaty w Dębicy. Łączna kwota wsparcia to 1 250 000 zł.

Dofinansowanie może pokryć do 98 proc. kosztów inwestycji, a udział własny samorządu to minimum 2 proc.

Dotacja 1 000 000,00 zł popłynie na drugi etap prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkowym Kościele Klasztornym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Dębicy. W ramach inwestycji zostanie wykonana m.in. konstrukcja kolumnady wieży wraz z modernizacją konstrukcji drewnianej istniejącej pod dachem. Zrealizowana będzie także wieża górna wraz z obudową blachą miedzianą.

Drugie zadanie z dofinansowaniem 250 000,00 zł dotyczy prac renowacyjnych w zabytkowym Kościele pw. Św. Jadwigi i Małgorzaty w Dębicy.  Roboty dotyczyć będą zakrystii kościoła i jej przedsionka. Zostaną m.in. wymienione drewniane schody, drzwi do piwnicy i posadzki. Pracom konserwatorskim poddane też będą metalowe drzwi wraz z ociepleniem, drzwi główne, dwie kamienne kropielnice oraz krzyż.  

Inwestycje mają być zrealizowane jeszcze w tym roku.

Miasto złożyło wnioski na trzy zadania. Na liście zakwalifikowanych inwestycji do dofinansowania zabrakło jednak pierwszego etapu prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkowym murze ogrodzeniowym starego cmentarza.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.