Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dłużnik nie płaci, a Twoje problemy finansowe zwiększają się? Czas rozpocząć windykację

Kolejna niezapłacona faktura i kolejny nieuczciwy dłużnik to współczesne realia dla wielu firm. Rosnące zadłużenia pogarszają sytuację finansową firmy, uniemożliwiają jej rozwój i utrudniają zawieranie współprac z kontrahentami. Dłużnicy są największą zmorą dla przedsiębiorstw. Jedynym właściwym sposobem na uporanie się z problemami jest rozpoczęcie windykacji, o której przeczytasz poniżej! Dowiedz się więcej!

Windykacja polubowna, czyli pierwszy krok do odzyskania zadłużenia
Ciągłe przypominanie o uregulowanie zapłaty nie przynosi skutku? Czas biegnie, odsetki wzrastają, a dłużnik milczy? Niestety, bez podjęcia określonych działań prawnych uporanie się z nieuczciwym klientem nie będzie możliwe! Odpowiedzmy zatem na pytanie, dlaczego działania windykacyjne należy rozpocząć jak najszybciej. Każde zadłużenie ma swój bieg przedawnienia. Jego czas trwania zależy od konkretnego rodzaju zadłużenia. Może wynosić zarówno 3 lata, jak i nawet 10 lat. Po upływie czasu odzyskanie zaległych należności jest niemożliwe. To jednak niejedyny powód, dla którego windykację należy rozpocząć jak najszybciej. Musisz mieć na uwadze, że Twój dłużnik może w dalszym ciągu zaciągać zobowiązania, a tym samym doprowadzić do swojej niewypłacalności. W takich przypadkach odzyskanie zapłaty również staje się utrudnione. Windykację należy rozpocząć od polubownych metod. Możesz wysłać dłużnikowi propozycję zawarcia porozumienia. Czasami zaproszenie na rozmowę w celu ustalenia kompromisu może skłonić go do opłacenia zaległości. Jeśli jednak masz do czynienia z kimś wyjątkowo opornym, następnym krokiem będzie wysłanie przedsądowego wysłania do zapłaty.

Rozprawa sądowa o zaległe należności. Poznaj ważne kwestie prawne
Następnym etapem przy odzyskiwaniu należności jest rozpoczęcie windykacji sądowej. Na tym etapie kluczowe jest przygotowanie wszystkich dowodów potwierdzających istnienie zadłużenia. Mowa tutaj o nieopłaconych fakturach, rachunkach, umowach, ale także wszystkich próbach nawiązania kontaktu. Co więcej, szczególnie istotne jest sprawdzenie, czy dochodzona należność nie uległa przedawnieniu. Głównym celem prowadzonego postępowania jest wydanie nakazu zapłaty, który w niektórych przypadkach może zostać opatrzony klauzulą wykonalności. Decydując się na wszczęcie windykacji, należy mieć na uwadze, że dłużnik w dalszym ciągu może próbować uniknąć uregulowania płatności. Właśnie dlatego firmy dochodzące zadłużeń korzystają z pomocy adwokatów. Wybierając doświadczoną kancelarię, zyskasz pewność, że Twój prawny sprzymierzeniec w porę rozpozna strategię dłużnika i wdroży odpowiednie działania. Potrzebujesz konsultacji z zakresu odzyskiwania należności? Zajrzyj na stronę adwokatchojka.pl! Znajdziesz tam zestaw niezbędnych informacji oraz pomoc profesjonalistów. Nie ryzykuj samodzielnym odzyskiwaniem zadłużenia, jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy prawnej! Kancelaria Chojka Adwokaci przeprowadzi Cię przez całe postępowanie od A do Z!

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.