Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Rozpoczęły się prace przy budowie kolejnego parkingu przy dworcu PKP

Na teren działki przy dworcu PKP od strony ulicy Słonecznej wjechał ciężki sprzęt budowlany I rozpoczęły się prace przy budowie kolejnego parkingu, tym razem dla autobusów. W ramach inwestycji powstaną 4 miejsca postojowe dla autobusów. W 2020 roku władze miejskie podpisały akt notarialny, w ramach którego Miasto Dębica nabyło nieodpłatnie od Polskich Kolei Państwowych prawo użytkowania wieczystego działek położonych przy ulicy Słonecznej, na których powstanie parking w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Parkingi powstają w ramach projekt pn. „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej – PKA” zakładający budowę linii kolejowej do Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka i rozbudowę infrastruktury około przystankowej wzdłuż linii kolejowych, na których planowany jest kurs pociągów Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. W ramach projektu miasto buduje na przekazanych działkach parkingi dla samochodów osobowych w systemie „Parkuj i Jedź”.

Dotychczas w ramach projektu powstał parking na kilkadziesiąt miejsc od strony Zakładow Mięsnych. Obecnie rozpoczęła sie budowa parkingu od strony ul. Kościuszki. Projekt obejmuje m.in. budowę:
– parking dla samochodów osobowych, gdzie podróżni będą mogli pozostawić swój samochód w pobliżu stacji PKP oraz przesiąść się do pociągu w celu kontynuowania podróży lub kontynuować podróż transportem zbiorowym tzw. Park&Ride – Parkuj i Jedź,

-budowa miejsc postojowych dla autobusów

– miejska wypożyczalnia parking przeznaczony dla rowerzystów, gdzie rower jest uznawany jako indywidualny środek transportu do odbywania krótkich podróży (3–9 km).

W momencie uruchomienia parkingów możliwe będą dwie formy integracji transportu zbiorowego z rowerem tj.: dojazd z domu transportem zbiorowym lub samochodem i kontynuacja podróży rowerem po mieście i obrzeżach, dojazd rowerem z domu do przystanku komunikacji zbiorowej i kontynuacja podróży transportem zbiorowym lub PKP tzw. Bike&Ride, – dworzec dla autobusów dalekobieżnych 4 stanowiskowy, – miejsca spotkań podróżnych, świetlica dla podróżnych, która powstanie w obecnej wieży ciśnień.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.