Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Dzień dobry! Jestem dyrektorem kopalni z Kambodży! Nowy sposób oszustwa!

Na ponad 21 tys. zł została oszukana mieszkanka powiatu ostrołęckiego, która uwierzyła mężczyźnie, który przedstawił się jej jako dyrektor kopalni z Kambodży. Twierdził on, że członek jej rodziny jest w niebezpieczeństwie i potrzebuje pieniędzy, aby móc wyjechać. Niestety kobieta otworzyła na swoje dane konto, wpłaciła, a następnie przelała z niego pieniądze na konto obcej osoby.

Z 59-letnią kobietą skontaktował się na popularnym portalu społecznościowym mężczyzna, który napisał jej, że jest dyrektorem kopalni w Kambodży. Dodał, że przebywający za granicą jej brat znajduje się w niebezpieczeństwie i potrzebuje kwoty 4600 euro, aby móc wyjechać.
Niestety mieszkanka powiatu ostrołęckiego bez żadnej weryfikacji, czy sprawdzenia informacji  otworzyła rachunek bankowy, wpłaciła, a następnie przelała z niego na konto obcego mężczyzny kwotę ponad 21 tysięcy złotych.

W przypadku, kiedy ktoś obcy prosi nas o przekazanie pieniędzy, bądź kosztowności zawsze stosujemy zasadę ograniczonego zaufania. Nie przelewajmy pieniędzy na konta obcych osób.
Autor: kom. Tomasz Żerański
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.