Previous
Next
Previous
Next

Region. Piorun poraził turystę

Krośnieńscy policjanci pomogli mężczyźnie, który podczas wędrówki w rejonie grzbietu górskiego „Przymiarki”, został rażony piorunem. Funkcjonariusze udzielili turyście pierwszej pomocy, sprowadzili go ze szlaku i przekazali załodze karetki pogotowia.

W miniony weekend krośnieńscy policjanci, patrol konny z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, wspólnie z leśnikami realizowali działania pn. „Lasy Zdrojowe 2023”. Celem akcji było przeciwdziałanie zjawisku dewastacji szlaków turystycznych przez miłośników offroadu. Kierujący pojazdami typu – quady, motocykle crossowe oraz samochody terenowe, lekceważą przepisy zakazujące wjazdu do lasu i rozjeżdżają szlaki turystyczne przeznaczone dla ruchu pieszego, drogi leśne, ścieżki, a także pola uprawne. Dodatkowo swoim zachowaniem oraz głośnymi maszynami straszą zwierzynę leśną. Dlatego aby przeciwdziałać temu zjawisku Komenda Miejska Policji w Krośnie wraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie prowadzą wspólne działania.

W niedzielę, 02.07.2023 r., około 13.00, w rejonie grzbietu górskiego „Przymiarki”, policjanci zwrócili uwagę na wyraźnie zdezorientowanego turystę. 76-letni mężczyzna był przemoczony i wykazywał symptomy hipotermii. Mężczyzna twierdził, że w trakcie wędrówki zaskoczyła go gwałtowna burza, przed którą schronił się pod drewnianym zadaszeniem. Podczas trwającej nawałnicy, w drewnianą konstrukcję uderzył piorun. Na skutek wyładowania elektrycznego, stojący w wodzie turysta zaczął odczuwać ból kończyn dolnych.
Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i przy wykorzystaniu radiowozu, przetransportowali go do miejscowości Rymanów. W ustalonym miejscu oczekiwał już zespół ratownictwa medycznego, któremu przekazano poszkodowanego.
76-letni mieszkaniec województwa łódzkiego trafił do szpitala.
(KWP w Rzeszowie / mw)

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.