Previous
Next

Zakład Karny w Dębicy ma już swój sztandar

Dzisiaj na dębickim Rynku odbyła się uroczystość nadania sztandaru Zakładowi Karnemu w Dębicy, połączona z wojewódzkimi obchodami Święta Służby Więziennej. Wydarzeniu towarzyszyło wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe.

Podczas wydarzenia złożono wiązanki kwiatów przed Pomnikiem Bohaterów Podziemia Niepodległościowego. Obchody Święta Służby Więziennej oraz ceremonię poświęcenia sztandaru ZK poprzedziło nabożeństwo w kościele pw. Świętej Jadwigi w Dębicy z udziałem biskupa Stanisława Salaterskiego.

Zakład Karny w Dębicy to jednostka typu półotwartego, podległa Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Rzeszowie, przeznaczona dla mężczyzn – recydywistów penitencjarnych. Składa się z sześciu oddziałów mieszkalnych oraz Oddziału Zewnętrznego o łącznej pojemności 753  miejsc.

Podstawowym środkiem oddziaływania w dębickim ZK wobec osób pozbawionych wolności jest realizacja programu „Praca Dla Więźniów”, co odbywa się przy współpracy ze społecznością lokalną.

Nadany i poświęcony dziś sztandar jest znakiem najlepszej tradycji SW, służenia społeczeństwu oraz wierności ideałom praworządności i poszanowania godności ludzkiej, a także zaszczytnej, ofiarnej i wiernej służby dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej.

Na podstawie informacji Starostwa Powiatowego w Dębicy/fot SP

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.