Previous
Next
Previous
Next

Mleczarnia w Dębicy. Kto ją pamięta ?

Przez długie lata była obiektem charakterystycznym dla Dębicy. Mleczarnia skupowała mleko od okolicznych rolników, a które potem w szklanych butelkach trafiało do mieszkańców miasta.

Szklane butelki ze srebrnym lub złotym wieczkiem świadczyły o zawartości tłuszczu. Pamiętacie co jeszcze produkowała dębicka mleczarnia oprócz mleka?

Dębica w 2001 roku. Tak wyglądała mleczarnia i jej okolice z lotu ptaka. W sąsiedztwie nie było jeszcze Placu Solidarności z pomnikiem papieża. W tym miejscu był parking i dużo trawy.

Pamiętam mleko w litrowych szklanych butelkach ze złotą lub srebrną kapslą ,w 30 litrowych konwiach do sklepów firmowych tam sprzedawane w różnych ilościach do metalowych baniek, śmietaną w szklanych butelkach 1/4litra,kefir wbutelkach1/2litra sery żółte twarde w formie dużego koła” – wspominała jakiś czas temu starą mleczarnię Pani Teresa, nasza Czytelniczka.

” W budynku mleczarni mieszkało państwo Czarnotowie. Chodziliśmy tam do Gienia ostrzyć łyżwy prosto z lodowiska które sami żeśmy robili na ogródku Jordanowskim” – komentuje na naszym FB Pan Janusz.

Poznajecie miejsce gdzie przez lata znajdował się ten zakład?

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.