Orkiestra zagra z okazji Święta Wojska Polskiego

Miejska Orkiestra Dęta wystąpi 15 sierpnia w Parku Sokoła przy Domu Kultury Śnieżka z okazji Święta Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Zabrzmią pieśni legionowe i partyzanckie.

W najbliższy wtorek przypada 103. rocznica zwycięskiej nad bolszewikami Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, nazywana „Cudem nad Wisłą”. Na pamiątkę tych wydarzeń Sejm RP 30 lipca 1992 roku ustanowił Święto Wojska Polskiego.

W tym dniu Miasto Dębica i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na wyjątkowy koncert piosenek żołnierskich w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Marka Rudy. Usłyszymy m.in. marsz „Dywizjon 303” oraz wiązankę pieśni niepodległościowych. Artyści wystąpią w Parku Sokoła przy DK Śnieżka o godz. 17:00.

Kontynuacją muzycznych obchodów Święta Wojska Polskiego będzie koncert muzyki uwielbienia oraz patriotycznej „Polonia Semper Fidelis”, który rozpocznie się o godz. 19:30, również w Parku Sokoła. Widowisko jest częścią cyklu koncertów „Dźwięki Miłosierdzia” organizowanego przez młodzież zgromadzoną w KSM przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy oraz Miasto Dębica. Więcej informacji o tym wydarzeniu TUTAJ.

Fot. archiwum

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.