Previous
Next
Previous
Next

1993. Dębicki „Manhattan”, Rynek, Ciasna ulica, Lajkonik i Orbis, czyli Dębica 30 lat temu ! FILM

Niesamowity, blisko 9 minutowy film na którym widoczna jest Dębica sprzed 30 lat ! Na początku filmu widzimy Zielony Rynek przy Kraszewskiego jeszcze w bardzo starej odsłonie, bez zadaszenia na którym są dziesiątki ludzi. Gęsto ustawieni, jeden przy drugim sprzedający, eksponujący swoje towary na prowizorycznych stołach oraz na kartonach na ziemi.

Dalej kamera pokazuje Ciasną ulicę i bardzo zielony wówczas dębicki Rynek. Potem fragment Rzeszowskiej z rzutem na kościół św. Jadwigi i potem powrót do Rynku , gdzie widzimy sklep „Lajkonik” i kilka innych działających w 1993 roku sklepów przy dębickim Rynku. I oczywiście „Orbis” (poznajecie kto jest na filmie w biurze ?). Na parkingach przy Rynku wszechobecne wówczas na ulicach duże fiaty, polonezy i nyski. Po trzech minutach filmowcy opuszczają Dębice i jadą dalej. Poznajecie jakie miejscowości i obiekty sa widoczne na filmie ?
Zapraszamy do dyskusji na naszym FB.

Dyskusja na FB

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.