Previous
Next
Previous
Next

Obchody Dnia Sybiraka w niedzielę

W niedzielę 17 września odbędą się w Dębicy uroczyste obchody Dnia Sybiraka, podczas których powtórnie złożona zostanie urna z ziemią z cmentarza w Miednoje. Święto Sybiraków obchodzone jest corocznie 17 września w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku i upamiętnia wszystkie ofiary Golgoty Wschodu.

Tegoroczne obchody z okazji Dnia Sybiraka rozpoczną się o godzinie 10:30 w kościele pw. św. Jadwigi uroczystą Mszą świętą w intencji zmarłych i żyjących Sybiraków. Po nabożeństwie, spod kościoła farnego, wyruszy Marsz Pamięci. Będzie on wyrazem jedności, solidarności oraz hołdu dla Sybiraków oraz ich rodzin.

Około godziny 11:45 odbędzie się ceremoniał patriotyczny na Cmentarzu Wojskowym w Dębicy. Podczas uroczystości nastąpi złożenie urny z ziemią z Cmentarza Wojennego w Miednoje w krypcie Symbolicznego Grobu Sybiraka. Na cmentarzu odczytany zostanie apel pamięci, a kompania Wojska Polskiego odda salwę honorową. Organizatorami uroczystości są: Związek Sybiraków Koło w Dębicy oraz Miasto Dębica.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.