Previous
Next

W ogródkach kieszonkowych zasadzono kwiaty

Mieszkańcy Dębicy wzięli udział w warsztatach z kształtowania i pielęgnacji zieleni, które odbyły się w ubiegły piątek 22 września br. W ramach zajęć posadzili rośliny przy ul. Ogrodowej i ul. Batorego oraz wzięli udział w ciekawych wykładach.

Zajęcia zorganizowane zostały w ramach projektu pn. „Zielono – niebieska infrastruktura, jako narzędzie do zapobiegania oraz walki z niekorzystnymi zmianami klimatu na obszarach zabudowanych” realizowanego przez Miasto Dębicę i Związek Gmin Dorzecza Wisłoki.

Warsztaty podzielone zostały na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Podczas wykładów uczestnicy dowiedzieli się m.in. na czym polega efektywne zazielenianie miast, jak dobierać rośliny z uwzględnieniem warunków siedliskowych, a także jak prawidłowo pielęgnować zieleń. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w sadzeniu roślin w powstających ogródkach kieszonkowych przy ul. Ogrodowej i ul. Batorego w Dębicy.

Zajęcia były współfinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”, Obszar programowy: Klimat.
źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.