Previous
Next

Zainstalował aplikację, która miała mu pomóc w bankowych zyskach… stracił ponad ćwierć miliona polskich złotych

Instalacja aplikacji, która ma nam pomóc w załatwieniu bankowych przelewów czasem kończy się dużymi stratami finansowymi, a osoby sterujące i zarządzające naszymi pieniędzmi za ich pośrednictwem są zawsze anonimowe. Przekonał się o tym 72-latek, który stracił ponad 280 000 złotych.

Od kilku miesięcy 72-latek chciał zainwestować zaoszczędzone pieniądze w bezpieczny sposób oczywiście oczekując zysków. Po koniec wakacji odebrał telefon, w którym mężczyzna zaproponował inwestycję w kryptowaluty, obiecując przy tym duży zysk. Z uwagi na to, że senior był nastawiony na takie przedsięwzięcie, bez trudu się zgodził. Wymagało to jednak znajomości i umiejętności obsługi komputera i dostępu do konta, z którego można byłoby przeprowadzić transakcje finansowe i konto, na które wpływałyby zyski. 72-latek namówiony przez mężczyznę, zainstalował na swoim urządzeniu aplikację umożliwiającą zdalną pracę, a kreatywny makler bezwzględnie to wykorzystał. Mając pełny dostęp do konta seniora „zainwestował” zgromadzone na nim środki finansowe, które przelał na inne konta bankowe, a dodatkowo zaciągnął pożyczkę w banku, która pozostała seniorowi do spłaty. W ten sposób oszust wypłacił z konta 72-latka pieniądze powodując straty sięgające ponad 280 tysięcy złotych.

Oszukany mieszkaniec powiatu tarnowskiego w ubiegłym tygodniu zgłosił sprawę tarnowskim policjantom, którzy poszukują oszusta.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.