Previous
Next

Łabędź spacerował po autostradzie A4. Wstrzymano ruch na drodze

Nietypowe zgłoszenie wypłynęło dzisiaj do dyżurnego katowickiej komendy. Według świadków, na ruchliwej autostradzie A4 ma chodzić… łabędź. Policjanci bardzo szybko zareagowali na tą niecodzienną interwencję. Na zjeździe z autostrady zauważyli dużego ptaka wędrownego, który, nieświadomy zagrożenia, spacerował po drodze. Patrol schwytał łabędzia i przetransportował go w bezpieczne dla niego miejsce.

Wczoraj przed południem starszy sierżant Dominik Syska i sierżant Dawid Bomba otrzymali nietypowe zgłoszenie od dyżurnego. Z przekazu, jaki usłyszeli wynikało, że po autostradzie w Katowicach ma chodzić duży łabędź. Niezwłocznie udali się we wskazane miejsce i potwierdzili, że na zjeździe z autostrady A4 na drogę krajową numer 86 znajduje się skrzydlaty uczestnik ruchu drogowego. Stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla podróżujących ruchliwą trasą.

Natychmiast wstrzymali ruch w tym miejscu, a następnie schwytali łabędzia. Następnie jeden z policjantów, trzymając go na rękach, wsiadł z nim do radiowozu. Duży wędrowny ptak nie posiadał żadnych obrażeń i nie wymagał pomocy weterynarza. Policjanci zawieźli go nad staw i pozostawili w jego środowisku naturalnym.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.