Previous
Next

Michał Pierzchała Wicemistrzem Polski

Michał Pierzchała, zawodnik UKS Morsy Dębica, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Władysława Jagiełły w Dębicy został Wicemistrzem Polski w kategorii 75 kilogramów podczas rozgrywanych w dniach 16-21 października w Pułtusku Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie do lat 23.

Po trzech wygranych pojedynkach na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Wielkim Finale przegrał z Michałem Jarlińskim z Chempion Włocławek i został Vice -Mistrzem Polski. Trenerem Michała jest Sławomir Łukasik, który przygotowywał zawodnika do mistrzostw.

Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Pułtusku stoczyłem cztery walki z czego wygrałem trzy z nich. Dwie pierwsze z medalistami wcześniejszych Mistrzostw Polski z Jakubem Baranowskim -Śląsk Wrocław oraz Damianem Strzelcem -Broń Radom. Walkę półfinałową wygrywam z Młodzieżowym Mistrzem Polski 2022r Aleksandrem Soją z klubu Gąsiewski Boxing team Wrocław.

Z tej walki jestem szczególnie zadowolony, gdyż awans do finału uzyskałem po zwycięstwie nad Mistrzem kraju. W finale Mistrzostw Polski przegrywam z doświadczonym zawodnikiem Michałem Jarlińskim z klubu Chempion Włocławek 5-krotnym Mistrzem Polski w różnych kategoriach wagowych. Dziękuje trenerowi Sławomirowi Łukasikowi, który wkłada ogrom pracy w treningi, przygotowania  i był ze mną podczas całych Mistrzostw Polski w Pułtusku” – mówi w rozmowie z portalem ziemiadebicka.pl Michał Pierzchała.

Fot. Jakub Nawrot

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.