Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Bestialsko zamordował matkę zadając jej 69 ciosów nożem. Ojca ranił w brzuch i szyję. Jakub W. usłyszał zarzuty

Do tej szokującej zbrodni doszło kilka dni temu w spokojnej podjasielskiej wiosce. 20-letni Jakub W. jest podejrzany o to, że ciosami nożem zabił własną matkę i ciężko ranił ojca. Dziś usłyszał zarzuty.

Tragedia wydarzyła się w domu rodzinnym sprawcy w spokojne wsi Sławęcin (gmina Jasło). Przybyli na miejsce policjanci zastali zwłoki matki 20 – latka i poranionego ojca. Ich syna nie było w domu. Na miejsce przybyło wiele policyjnych aut i skierowano do działań specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą. Z powietrza prowadzono poszukiwania z helikoptera. Mężczyzny szukało kilkudziesięciu uzbrojonych policjantów z psami tropiącymi.

Od początku przyjęto hipotezę, że zbrodni dokonał Jakub. W syn zamordowanej matki i ranionego ojca. Zarządzono obławę. Na miejscową ludność padł strach. Ludzie bali się wychodzić z domu. Teren gdzie szukano mężczyzny był górzysty i rzadko zaludniony. Po kilku godzinach ujęto go w pobliżu Trzcinicy. Siedział na przystanku autobusowym. Zbadano go na zawartość alkoholu – był trzeźwy.

„Dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej w Jaśle odbyło się przesłuchanie 20-letniego Jakuba W., podejrzanego o zabójstwo matki i ranienie ojca. Dramat, który rozegrał się w minioną środę w ich rodzinnym domu w Sławęcinie, według śledczych miał miejsce w godzinach rannych między 6.00 a 8.00. 44-letnia kobieta otrzymała kilkadziesiąt ciosów. Wiele wskazuje na to, że narzędziem zbrodni był nóż. Matka Jakuba W. najprawdopodobniej broniła się przed atakami syna. Krew była rozbryzgana w wielu pomieszczeniach domu. W tym czasie, kiedy rozgrywał się jej dramat, kobieta była sama z synem. Po powrocie ojca z pracy, Jakub W. miał go zaatakować i zadać ciosy w szyję oraz brzuch. Ranny mężczyzna uciekł do mieszkających obok swoich rodziców.” – pisze portal Jaslo4u.

Jakubowi W. postawiono dwa zarzuty. Pierwszy to zabójstwo matki, drugi usiłowanie zabójstwa ojca. Zamordowana kobieta miała na ciele 69 ran. Ojciec otrzymał dwa ciosy w okolice szyi i brzucha. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jakub W. nie przyznał się do zarzucanych czynynów i odmówił składania zeznań. Dziś sąd zadecydował o jego aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Źródło: Podkarpacka policaj, jasło4u, nowiny24.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.