Tarnowianie w spektrum autyzmu dziennikarzami TVN

TVN Autentyczni odc 2 Natalia Kukulska fot Fundacja REPI.jpeg

TVN Autentyczni odc 2 Natalia Kukulska fot Fundacja REPI

TVN Autentyczni odc 1 Robert Maklowicz – próba, fot Piotr Mizerski-TVN.JPG

Uczestnicy tarnowskiej Fundacji REPI 1 i 2 listopada poprowadzą nowy program w telewizji TVN – „Autentyczni”. Tarnowianie, po raz pierwszy w historii telewizji w Polsce, przeprowadzą w takiej formule wywiady z Robertem Makłowiczem i Natalią Kukulską.

Siedmioro uczestników Fundacji REPI, osoby w spektrum autyzmu, pytają gwiazdy świata telewizji, sportu, sztuki, polityki, celebrytów o to, o co chcą. Zadają oni po raz pierwszy w życiu gwiazd pytania o różne sfery ich życia. Są to pytania niełatwe, intymne, zaskakujące. Część pytań wywoła zaskoczenie, część zdziwienie, a część rozbawi gości. Rolę dziennikarza otrzymał Kamil Cedrowski, a do publiczności zostali zaproszeni Marlena Morys, Justyna Pałka, Dawid Nieć, Krzysztof Mitera, Sebastian Kołodziej, Edward Lusztyn. Moderatorem spotkania będzie aktor Maciej Stuhr.

TVN w Warsztacie fot Fundacja REPI.JPG

O programie
W programie „Autentyczni” bierze udział blisko 50 osób w spektrum autyzmu. Będą to osoby, które chcą spróbować swoich sił jako dziennikarze. Każdy odcinek to spotkanie z inną znaną osobistością. Sam wywiad był poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Zaczynając od pracy nad przekazaną im dokumentacją na temat gości i wyborem pytań, a następnie spotykając się z profesjonalistami, którzy odpowiednio przygotowali ich do tego zadania. W trakcie całego procesu uczestnicy od pracowników Fundacji REPI otrzymali wsparcie merytoryczne, warsztatowe i psychologiczne. Wszystko po to, aby czuli się bezpiecznie oraz mogli jak najlepiej spełnić się w nowej dla nich roli.
Dzięki temu wyjątkowemu spotkaniu, zarówno widzowie, jak i zaproszone gwiazdy, będą mogły bliżej poznać oraz lepiej zrozumieć zróżnicowany odbiór rzeczywistości przez osoby w spektrum. Podczas wywiadu pojawiają się tutaj zarówno tematy luźne i niezobowiązujące, jak i te trudne oraz wymagające dla gościa. Znane i popularne osoby, które w swoim życiu udzieliły setek wywiadów, doświadczą zupełnie innej relacji z rozmówcą niż kiedykolwiek wcześniej. To spotkanie będzie szczególnym i intymnym przeżyciem dla wszystkich – uczestników, gwiazd oraz widzów.

TVN Autentyczni odc 1 Robert Maklowicz – proba, fot Piotr Mizerski-

Program „Autentyczni” ma w nietuzinkowy sposób zwrócić uwagę na osoby w spektrum autyzmu i zachęcić do poznania tej grupy. Osoby w spektrum mają możliwość przeżycia niesamowitej przygody i nabyć nowe umiejętności. Programowi towarzyszy ogólnopolska medialna kampania edukacyjna na temat osób w spektrum autyzmu.

Jak Tarnowianie dostali się do programu?
Casting do programu „Autentyczni” w Fundacji REPI odbył się w kwietniu, a poprowadziły go reżyser Karolina Węglorz-Zima i producent Magdalena Mieliwodzka. Na casting zgłosiło się 11 osób z Fundacji REPI. Spośród nich wybrano Kamila Cedrowskiego, któremu przydzielono rolę dziennikarza. Pozostałe osoby wezmą udział w programie jako publiczność, która też ma prawo zadawania pytań gwiazdom i z tego prawa korzysta.
Producentom programu „Autentyczni” Fundację REPI, w ramach znakomitej współpracy, zarekomendowała Maria Pietrusza-Budzyńska kierownik warsztatu terapii zajęciowej i prezydent Fundacji Teatroterapia Lubelska.

Zapowiedzi programu z Tarnowianami.
Telewizja TVN zapowiadając pierwszy odcinek programu do dwóch zwiastunów użyła fragmentów programu, w których Tarnowianie, Kamil Cedrowski i Edward Lusztyn, rozmawiają z Robertem Makłowiczem.

Tarnowianie w niezwykły sposób pytają o kwestie prywatne i intymne:

Kamil Cedrowski: https://youtu.be/aHQ0-cgr8dI?si=aKxG9vREUC64vRfu

Edward Lusztyn: https://www.youtube.com/watch?v=M83dxJDc3G8

Zapraszamy do TVN 1 i 2 listopada o 20:05.

❗️ 1 listopada o godz. 19:50 na antenie telewizji TVN zostanie wyemitowany program „Uwaga!”, którego bohaterem będzie m.in. Pan Kamil Cedrowski, jeden z dziennikarzy „Autentycznych”.

Przekażemy Państwu filmy i zdjęcia zza kulis nagrywania „Uwagi!”.

❗️❗️ Na 7 listopada na godzinę 10:00 planujemy konferencję prasową, w czasie której przekażemy Państwu szczegółowe informacje o programie, opowiemy co działo się za kulisami i powiemy dlaczego jest on ważny.

W konferencji wezmą udział uczestnicy programuAutentyczni”.

Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji www.repi.pl

Fundacja REPI zajmuje się budzeniem aktywności i wspieraniem rozwoju osób, organizacji i społeczności lokalnych. Zależy nam na tym, aby każda osoba czy organizacja mogła w pełni wykorzystywać swój potencjał osiągając pełnię rozwoju. 
Naszą misję realizujemy poprzez trzy rodzaje działań. Pracujemy w społeczności lokalnej na rzecz zwiększenia świadomości wartości osób z niepełnosprawnościami. Organizujemy konferencje, kampanie informacyjne, wydarzenia integracyjne. W trakcie działań ciągłych i projektowych przygotowujemy osoby niepełnosprawne do poszukiwania i podejmowania pracy. Organizujemy wydarzenia sportowe i integracyjne na skalę lokalną i ogólnopolską. 
Działamy od 2009 r. (w 2023 r. – 14 lat). Naszym wsparciem obejmujemy rocznie około 300 osób z Tarnowa, powiatu i Polski.

Posiadamy status organizacji pożytku publicznego – można przekazać nam 1,5 procent podatku. Z dotychczas otrzymanych w ten sposób pieniędzy zakupiliśmy samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II www.SzkolimyMistrzow.plwww.wtzjp2.pl

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zajmuje się rehabilitacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami. Zależy nam na tym, aby osoby niepełnosprawne łatwiej znajdowały pracę, która będzie dawała im możliwości godnego życia.

Naszą misję realizujemy poprzez przygotowywanie osób niepełnosprawnych do roli pracownika. Zdobywają oni wiedzę i umiejętności, nabywają kompetencje oraz kształtują swoją postawę do pracy. Aby osiągnąć nasz cel prowadzimy różnorodne działania dostosowane do potrzeb uczestników; od nauki prostych czynności do skomplikowanych procesów. Nasi uczestnicy biorą udział w kursach zawodowych, zdobywają ustawowe uprawnienia do wykonywania niektórych zawodów. W procesie osiągania celu istotna jest dla nas współpraca z rodzicami uczestników.
Działamy od 2006 r. (w 2023 r. – 17 lat). Naszym wsparciem obejmujemy 45 osób rocznie oraz prowadzimy Zajęcia klubowe dla siedmiu kandydatów do Warsztatu. Spośród naszych podopiecznych nie mniej niż dwie osoby w roku podejmują i utrzymują zatrudnienie.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.