Previous
Next
Previous
Next

Dzisiaj wspomnienie objawienia Cudownego Medalika

27 listopada to dzień, w którym wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Niepokalaną, objawiającą Niepokalany Medalik.

Matka Boża objawiała się świętej Katarzynie Labouré w kaplicy Sióstr Miłosierdzia przy rue du Bac w Paryżu w 1830 roku. W sumie objawiała się trzykrotnie. 27 listopada 1830 r. (było to drugie objawienie) Najświętsza Maryja Panna poleciła rozpowszechniać medalik według przedstawionego wzoru oraz zapewniła wizjonerkę, że wszyscy, którzy będą go nosić z ufnością i wiarą, otrzymają wiele łask.

Cudownym medalikiem inspirował się rysownik Arsene Heitz. Kiedy wziął udział w konkursie ogłoszonym przez Radę Europy w 1950 roku, jako sztandar nowej Unii zaproponował krąg dwunastu gwiazd na tle maryjnego błękitu. Projekt zajął pierwsze miejsce i podczas uroczystej ceremonii, 8 grudnia 1955 roku oficjalnie stał się flagą, która dziś powiewa na masztach na całym kontynencie.

W kapliczce nieopodal Uzdrowiska w Latoszynie, w ubiegłym roku, została umieszczona poświęcona figurka Matki Boskiej. Ma ona związek z wydarzeniem, które miało miejsce rok przed rozpoczęciem prac budowlanych Zakładu Przyrodo-Leczniczego w Latoszynie. W 2015 roku mieszkaniec Dębicy ukrył za korą rosnącego drzewa medalik Matki Bożej Niepokalanej w intencji reaktywacji uzdrowiska.

Od tamtej pory wiele wydarzyło się na terenie uzdrowiska. Zostało reaktywowane i wciąż jest rozbudowywane i ulepszane, aby służyć mieszkańcom oraz przyjezdnym, którzy potrzebują regeneracji i poratowania swojego zdrowia.

źródło: UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.