Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jastrzębscy i Jedynakowie. Potomkowie tworzą drzewo genealogiczne i poszukują informacji o przodkach z Dębicy

Byli mieszkańcami Dębicy przed II wojną światową. Po wojnie wyjechali z miasta i zamieszkali na stałe w  Szczecinie. Ich prawnuczka, Agnieszka Przybylska ze Szczecina poszukuje osób, które mogli znać jej dziadków i prababcię i mogliby opowiedzieć jej coś więcej o nich. W poszukiwaniach może pomogą zdjęcia. Na jednym z nich uwieczniono dziadków spacerujących w centrum ówczesnej Dębicy, najprawdopodobniej naprzeciw dzisiejszej „Syrenki”.

„Próbujemy skompletować drzewo genealogiczne naszej rodziny i szukamy informacji o naszych krewnych, którzy przed wojną urodzili się i zamieszkiwali w Dębicy: Emilii i Stefana Jastrzębskich, moich dziadków oraz Teofili Jedynak, mojej prababci” – mówi redakcji Ziemi Dębickiej Agnieszka Przybylska.

Stefan Jastrzębski z informacji jakie posiada jego wnuczka urodził się w Wolicy. „Był krawcem, zajmował się krawiectwem ciężkim. W czasie wojny miał warsztat gdzieś na rynku w Dębicy. Emilia, moja babcia  zajmowała się dziećmi. Po wojnie razem z dziećmi wyjechali z Dębicy i zamieszkali w Szczecinie” – opowiada pani Agnieszka.

„Emilia Jedynak, babcia Agnieszki, po mężu Jastrzębska ur. w 1907 r. była córką Jana i Teofili. Urodziła się w Dębicy – Kawęczynie. Teofilia Jedynak z domu Zięba ur. w 1897 r., jej prababcia zmarła w  1956 w Dębicy. Całe życie zamieszkiwała na Kawęczynie. Jan Jedynak, pradziadek Agnieszki, mąż Teofili zmarł w 1940 roku. O dziadku Stefanie Jastrzębskim wiadomo, że urodził się w 1911 roku i był krawcem” – dodaje  Małgorzata Walo, koleżanka Agnieszki Przybylskiej, która pomaga jej w poszukiwaniu informacji o przodkach w internecie.

O dalszych losach Jedynaków i Jastrzębskich przeczytasz w poniższym linku:

Jedynakowie i Jastrzębscy – ciąg dalszy historii rodzinnych

Artykuł ukazał się po raz pierwszy na portalu ziemiadebicka.pl w 2018 roku

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.