Previous
Next

Najmłodsi dębiczanie dla Niepodległej – ZDJĘCIA

Dzieci z dębickich przedszkoli i szkół uczciły 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Maluchy śpiewały patriotyczne piosenki, recytowały wiersze i tańczyły.

W Przedszkolu Miejskim nr 10 w Dębicy odbyła się już czwarta edycja Międzyprzedszkolnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod hasłem „Polska była, jest i będzie!”.  Zanim jednak na scenie zaprezentowali się uczestnicy konkursu, część patriotyczną przygotowały maluchy z „dziesiątki”.

W muzycznym przeglądzie wzięły udział dzieci 6-letnie z szesnastu publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz oddziałów „0” w szkołach podstawowych. Maluchy wykonywały utwory patriotyczne lub żołnierskie nawiązujące do zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Występy oklaskiwali rodzice, przedszkolanki oraz burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, który objął przegląd patronatem honorowym.

Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 przygotowali okolicznościowy apel. W swoich wystąpieniach dzieci przypomniały historię święta 11 listopada, a następnie uczniowie rozwinęli biało-czerwoną flagę i wszyscy odśpiewali hymn narodowy.

105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciły również maluchy z filii nr 1 Miejskiego Żłobka przy ul. Szkolnej. Piękny program artystyczny wspólnie z kadrą pedagogiczną obejrzał zastępca burmistrza Maciej Małozięć. 

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.